gta4

Ahoj ,tady najdete vše co potřebujete vědět o GTA 4 a jestli ne tak mi napište do diskuze pokusim jse to sehnat tak jse tady bavte!!!!!!

mapy co by mohly být v gta 4

   Tahle mapa je vlastně Wishlist sám o sobě, která spolu s tímto popisem vyjádří téměř všechno, co bych si především já, ale určitě i mnoho dalších lidí přálo v GTA4. Kostrou GTA 4 by měl být příběh a tak budu i podle vymyšleného příběhu postupovat ( nebude to nic konkrétního, jen jakási osnova ).


1. Hlavní hrdina GTA4 přilétá stejně jako Tommy Vercetti nebo Carl Johnson z Liberty City. Zrovna majetný v současné době není a tak se kvůli penězům, i z jiných důvodů ( lze si domyslet, vždyť to znáte, vždycky se něco najde ) nedostává se na žádná lepší místa a ještě k tomu má velmi omezenou krajinu, kam smí. Tato krajina je na ostrově přesně uprostřed GTA4 a tvoří střed jeho severní části. Tato farmářská krajina je ohraničená z jedné strany mořem, z druhé řekou, za kterou v současné době nesmí vkročit a z dalších stran strmými skalami s uzavřenými tunely nebo roklemi, přes které se teprve staví mosty. -- Pozor, zatím jsou nefunkční veškeré cheaty, které by vám usnadnily přesun do jiných částí světa. Nebo pokud například přeplavete řeku, ihned po vás jde sposta policistů, kteří vám znemožní, abyste viděli neotevřené části krajiny. Hráč se tak neochudí o zážitek z těšení se na nové části země a požitek z jejich objevování když mu jsou otevřeny, narozdíl od GTA3, VC i SA, kde to za použití cheatů ( a v SA i bez nich ) bylo možné a hráč mohl téměř bez problémů vidět už na začátku celý hrací svět. -- Tato krajina čítá menší venkovské městečko postavené při ústí řeky, dvě vesnice, lesy, pole a několik farem. První savehouse a tedy i první centrum vašeho herního světa je pronajatý domek ve vesnici Cedar Creek. Tato vesnice má přibližně velikost dvou městeček Angel Pine ze San Andreas, vyrůstá v půli kopce, který končí velikou skálou, z níž na celou tuto krajinu shlížejí boháči z Richmanských sídel. Z vašeho domku je krásný výhled na celé údolí, kde se odehrává první část hry. Náš hlavní hrdina v této krajině nestráví obvyklých 9 krátkých misí, jak známe z předchozích dílů GTA, kde jste se mnohdy skutečně jen mihnuli některými místy a na konci příběhu jste si na ta krásná a propracovaná místa ( např. San Fierro ) ani nepamatovali. Než jste se stačili nabažit krajiny a atmosféry, už byl příběh pryč... To by se v GTA4 stávat nemělo. Například v této krajině by hráč strávil několik dlouhých, ale zábavných misí, mezi nimiž by bylo zapotřebí například skákat unikátní skoky, sbírat různé předměty ( jako obvykle, ovšem nyní by to bylo potřeba k pokračování příběhu ) nebo i plnil submise.

2. Až když by se hráč skutečně nabažil tohoto místa a poznal všechny jeho kouty by se příběhová linie hnula dál a vám by se otevřel celý zbytek prvního ostrova. Tomu vévodí velkoměsto Cardallasia City, rozlohou a atmosférou srovnatelné s Los Santos nebo San Fierrem. Ve městě najdeme menší průmyslové zóny, v centru i mrakodrapy nebo přístav a na západě města by bylo menší mezinárodní letiště ( na něj na začátku přiletěl hlavní hrdina, ovšem v animaci ihned odcestoval do zmíněné farmářské krajiny ). Nachází se tu i pár městeček ve vnitrozemí i při pobřeží a také velké dálnice, ale ty nyní využívají pouze vesničané, protože na jiné ostrovy jsou mosty a tunely uzavřené. Na severozápadě ostrova se na vysoké skále nachází honosná čtvrŤ Richman, jež je sídlem nejbohatších lidí GTA 4. V údolí při západním pobřeží nalezneme její vlastní přístav a nádhernou pláž, v kopcích pak stojí veliké vily a zámečky, které shlížejí na celé San Andreas. Novinkou v GTA 4 by měla být tekoucí voda. Opravdové říčky, vodopády a peřeje ( Ta pohybující se bílá textura z Las Venturas na mě dojem neudělá ). V této oblasti by hráč strávil také mnoho času, musel by dokončit mnoho misí, submisí i vedlejších misí ( assety nebo sbírání čehokoliv ) a až tehdy by se dostal dál.

3. Dostal by se konkrétně na 2x větší ostrov nacázející se východně od toho prvního. Tento ostrov by byl vesměs také farmářská krajina, ale svou vyspělostí by se od toho prvního už trochu lišil. Na západním pobřeží můžeme najít města New Phoenix a krásný přístav Southport, v kopcích ve vnitrozemí opět vesnice, vesničky, lesy, říčky a pole a na západě se podíváme do města Zerthax City ležícím na březích průlivu, ovšem zatím to bude pouze jeho menší, průmyslovější a méně vyspělá část na západním břehu ( Industrial Zerthax City City ). Avšak i tato část má svůj přístav a letiště. Opět se příběh bude podobat příběhu v předchozích dvouch částech země. Hlavní hrdina bude mezitím nabývat na respektu svého okolí, na úspěchu i na bohatství a bude mu umožněno zakupovat stále luxusnější domy v městech i na vesnicích.

4. Nyní se příběhová linie přesune zpět do Liberty City, kam od této chvíle létají letecké linky a tutíž si tam můžete kdykoliv koupit letenku a projíždět se po jeho ostrovech v nových autech a v pozdější části příběhu, kdy se vám zpřístupní letadla, budete si sem moci zaletět i sami ( Liberty City je od hlavních ostrovů vzdálené 10 minut letu stíhačkou ). V Liberty City nebudete jen tak, pro relaxaci, ale především kvůli misím, které budete plnit například pro starého pána Claude Speeda a jeho paní Marii. V Liberty City se nebude odehrávat velký počet misí, bude spíš symbolický, aby se Liberty City v GTA 4 ukázalo a představilo.

5. Po pár misích tedy opět odletíte linkou zpět do země GTA 4 a konkrétně na letiště v San Victorii. To znamená že se vám otevřela další část krajiny, tentokrát podlouhlý ostrov, kterému dominuje hlavní město a anministrativní centrum státu GTA 4 - San Victoria. Centrum města s vládními budovami je soustředěno kolem zátoky na severním pobřeží ostrova. Kolem tohoto centra, ale především v západní části San Victorie vyrůstají vysoké moderní mrakodrapy. Město je celé velmi moderní a je z většiny postaveno na mírných svazích vysokého kopce. Na druhém konci ostrova najdeme město Skyscraper View soustředěné kolem zálivu, ze kterého je nádhrný výhled na futuristické věžáky v Zerthax City. Jinak najdeme na ostrově spoustu menších městeček a vesnic, jako vždy několik farem, říček a lesíků a teké krásných pláží. Konečně se také můžete projet po první části silnice z New Philadelphie přes Myca City, lighting Hills, San Victorii až do Cardallasia City. Jedná se o několikaproudou dálnici spojující tato 4 veliká města umístěná na březích hlavního zálivu a která dále vede až do New Philadelphie. Je složena z mnoha mostů a podmořských tunelů a práve po části vedoucí ze San Victorie do Cardallasia City se nyní můžete svobodně projíždět. Polovina této cesty vede několik kilometrů dlouhým tunelem, který začíná na pobřeží u San Victorie, podjíždí pod mořem, provrtává se pod Richmanem, kam vede přímo z tunelu samostatná odbočka a ústí téměř na dohled Cardallasia City.

6. Po misích v této části země se děj přesouvá opět mimo mapu a to konkrétně do Vice City vzdálené 15 minut cesty z hlavního ostrova nebo je tu samozřejmě možnost letu linkovým letadlem. Ve Vice City se odehraje přibližně 20 misí pro Tommyho, Kena nebo Averyho a děj se následně přesouvá do nové části GTA4

7. Tou částí je zatím největší ostrov, jehož centrem je moderní metropole New Philadelphia. Ta by měla bý napodobeninou New Yorku, se svými třemi ostrovy a vysokými mrakodrapy v centru. V tomto druhém největším městě GTA 4 strávíte poměrně hodně času zajímavými misemi i jinými úkoly. Dominantou ostrova ale není toto město, nýbrž obrovský zasněžený masíf Bílých Hor. V pobřežním pásu se v jejich stínu choulí několik měst, např. Oyster Bay city postavené na ústí řeky do krásného zálivu. Ve vysokých horách můžete kromě horolezectví provozovat také lyžování ve zdejších střediscích vycházejících z horským městeček, ke kterým není zrovna nejlehčí se s autem vyškrábat.

8. Hra se dostává na největší ostrov GTA4, který je velký jako všechny ostatní dohromady. Je to pouštní země ( The Desert Land ). Na mapě je zobrazená pouze její část a druhou mapu, na které bude pouštní země zobrazena přidám brzy. Tato veliká země je na východě poměrně úrodná kopcovitá krjina s vesnicemi a nádhernými městy jako St. Visconsin Beach soustředěného podél dlouhé a široké pláže nebo Cape Course kolem malého zálivu s výhledem na vysoký Mys. Východní části ostrova vévodí Aljašská VYsočina ( Alaska Highland ), ze které stéká do moří množství řek a na jedné z nich je postavena vysoká přehrada South Dam. Na západě ale Alaska Highland uzavírá suché a neúrodné údolí Antara Valley, což je začátkem veliké pouště, která se táhne přes celý tento velký ostrov. Po celém pobřeží vede Green Coast Highway, což je pobřežní dálnice, která spojuje města vyrostlá u moře na pobřeží této pouště. Například na jižním pobřeží lze najít moderní velkoměsto Arthelia City, které tvoří obraz Las Vegas. Nejzápadnějším městem GTA4 je přístav Port Of Good Hope, soustředěný v údolí podél jednoho ze zálivů. Pobřeží pouště obrůstá v některých místech travami, ale ve vnitrozemí je poušť teplá a pustá. Vede tu pár nekonečných, rovných silnic, najdeme zde opuštěné letecké základny i tajnou oblast, odkud se vypouštějí jaderné střely a kde se údajně pitvají mimozemšťané. Je tu veliké množství údolí, odkud lze sledovat východ slunce nad pustinou nebo nad skalními útvary a je tu i rozlehlá písečná poušť s velikými dunami. Na jednom z těchto opuštěných letišť se také naučíte létat a dostanete tak přístup k letadlům. Můžete tak létat nad otevřenými částmi země, ale k doposud neotevřeným částem se nesmíte přiblížit, jinak budete ihned sestřeleni ( opět se tedy nelze dostat tam, kde nemáte co dělat )

9. Po návratu z pouště projede příběhová linie krátce všemi doposud zpřístupněnými částmi GTA4 a také se znovu několik misí odehraje ve Vice City ( jak už jsem řekl - možnost zakoupení letenky nebo letu vlastním letadlem s možností zapnutí autopilota a zadáním cílového bodu, následně můžete přeskočit až na určené místo.

10. Po návratu zpět do GTA 4 se otevře další část země, tentokrát severozápad. To je poměrně velký a velmi zajímavý ostrov. Celou západní polovinu tvoří vysoké a místy zasněžené Severní Hory, ze kterých také stéká velká řeka. Na této řece nalezneme velikou přehradu Jessica Dam a kolem ní rekreační oblasti. Pobřeží ostrova v okolí hor je velmi skalnaté a cesta vedoucí z města Rockbay Town dále na západ mnohdy vede tunely. Při ústí řeky do centrálního zálivu bylo postaveno velkoměsto Myca City. To je město velmi moderní, ale hlavně velice průmyslové a tudíž i silně znečištěné. Město má velmi dobré dálniční i vlakové spojení s ostatními městy, do New Philadelphie vede velmi zajímavé dálniční přemostění a tunel magnetické rychlodráhy, po které jezdí rychlovlaky z New Philadelphie přes Myca City a Lighting Hills do Zerthax City. Na sever od Myca City se nachází tzv. Mines Country, což je zdevastovaná a pustá krajina s množstvím velkých povrchových dolů. Na severním cípu se pak nachází průmyslová města nazývaná jako Top of The Land.

11. Předposlední zastávkou příběhu je rozlehlý ostrov se třemi velkoměsty. Na jihozápadním pobřeží, při březích centrálního zálivu je to Lighting Hills, další zajímavé, moderní velkoměsto, které je velmi vhodné pro rekreaci a je také velmi dobře spojeno jak dálniční tak vlakovou sítí s ostatními velkoměsty. Toto město nemá vlastní letište a tak pokud sem chcete letět ledadlem, musíte přistát v Myca City nebo v San Victorii. Tento ostrov je známý pod názvem "1000 & 1 farms counry" neboli kraj tisíce a jedné farmy a skutečně je to tak. Je tu nespočet krásných vesnic a údolí, říčky, rybníky a pole s obilím a kukuřicí a trvá velmi dlouho, než se dostanete až na vzdálené severní pobřeží, kde stojí městečka Bay St. Marco a North Fields. Tato část země je skutečně jednou z nejkrásnějších v celém GTA 4. Na východě ostrova ale stojí 2 velká města. To jižnější je moderní město Alley Sands situované v kopcích a vzhlížející k Zerthax City. Druhé město ale už tak pěkné není. Easter Industries je totiž velká a tmavá průmyslová aglomerace spojená hlučícími dálnicemi a obepínající silně znečištěný záliv. Úplně na severovýchodě země GTA 4 se nachází jedno z vůbec nejzajímavějších míst. Je to mys Cape America, na kterém je umístěno vesmírné středisko. Nalezneme zde cvičná letiště, veliké hangáry a montážní haly, observatoře a kosmické městečko na útesech a v údolí odpalovací rampy pro rakety a raketoplány. Ve hře bude možnost z povzdálí sledovat start rakety do vesmíru nebo v pozdější fázi i zakopení turistiského letu do vesmíru, kde by bylo možné se prolétávat kolem raketoplánu, zatímco krouží kolem Země.

12. Poslední částí mapy, která se nyní otevře je jihovýchodní ostrov, který z více než poloviny zabírá největší město GTA 4, Zerthax City. To je doopravdy supermoderní město, nejdeme tu gigantické mrakodrapy a zajímavé stavby. Na jih od města vyrůstají kopce, na kterých si bohatí lidé staví své honosné vily. Na pobřeží pod nimi nalezneme krásný přístav New Portsmouth. Pod kopci se nachází zábavní park s rozmanitými atrakcemi a také závodní okruh ( Zerthax City Racing Curcuit ), na kterém můžete sedět na tribuně jako divák ( potom si můžete i vsadit na vítěze ) nebo dokonce sám závodit s profesionálními soupeři a to v mnoha druzích závodů. Na jihozápadě ostrova nalezneme Zerthaxské mezinárodní letiště, což je největší letiště GTA 4 a úplně na jihu také vojenskou základnu Atlantis Military Base.

13. Během příběhu a postupu zemí GTA4 se hráč bude vracet na známá místa a po splnění misí v Zerthax City se dostane až k té největší a nejluxusnější vile na tom nejvyšším místě richmanské skály, odkud bude shlížet na celý svět. Může sledovat východ slunce nad siluetou Zerthax City nebo jeho západ nad New Piladelphií a horami. Dohlédne a na velkou poušť a také dolů na městečko Cedar Creek, kde jako nemajetný farmář začínal.

Chtěli byste takový příběh? Možná bude...
Autor: Tomáš "VenZen" Vacula
Jak bude velké Liberty City?

19.dubna redaktoři známého časopisu Games Radar přišli s teorii o tom jak má asi vypadat mapa herního světa GTA4 Liberty City (New York). Podle známých budov z oficiálního traileru vydedukovali asi jak bude vypadat mapa. Oblast zakreslili pomoci na známém internetové službě Gogole Maps. Na mapě je i dosti velké JFK letiště, přitom v GTA4 podle zatím známých informací letadla být nemají. Jestli opravdu bude GTA4 tak obrovské máme se teda na co těšit i bez letadel.
 


Autor: Petr "Petrz" Zelenka
V Gameinformeru řekl Houser, že mapa bude sice o něco menší než San Andreas, ale bude obsahovat méně "mrtvých míst", jako například pouště, lesy atd. Po shlédnutí několika gigantických satelitních map New Yorku, které zachycovaly pravděpodobnou rozlohu Liberty City, jsem se rozhodl, že vytvořím tuto mapu, abych všem ukázal, že převést tak velké město do digitální podoby je nemožné. Bílý čtverec na mapě je přibližná velikost San Andreas (Liberty City má být o něco menší), satelitní snímek pod čtvercem ja samozřejmě New York. Dál jsem bíle vyznačil názvy čtvrtí, které bude mapa obsahovat. Vypadá to, že Liberty City bude oproti New Yorku poměrnně smrsknuté...

oficiální mapa gta 4

oficialni_mapa.jpg